تهران، اتوبان ستاری، بلوار فردوس شرق، پلاک ۳۸۸، واحد ۱۴

ترانزیت گوگرد ترکمنستان از راه آهن رشت – کاسپین

ترانزیت گوگرد ترکمنستان از راه آهن رشت – کاسپین

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به افتتاح راه آهن رشت _ کاسپین گفت:با توجه به این اتصال پیش‌بینی می‌کنیم بتوانیم افزایش خوبی در حوزه ترانزیت بار ریلی داشته باشیم و با توجه به هماهنگی صورت گرفته، از هفته آینده ترانزیت گوگرد ترکمنستان را از این مسیر خواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، سید میعاد صالحی اظهار کرد: اتصال قطعه رشت به بندر کاسپین، دومین مسیر ارتباط دریای خزر به خلیج فارس و دریای عمان است و شمال و جنوب کشور از مسیر ریلی به هم متصل شده است.

وی ادامه داد: با توجه به این اتصال پیش‌بینی می‌کنیم بتوانیم افزایش خوبی در حوزه ترانزیت بار ریلی داشته باشیم و با توجه به هماهنگی که صورت دادیم از هفته آینده ترانزیت گوگرد ترکمنستان را از این مسیر خواهیم داشت. یعنی از بندر ترکمن باشی به بندر کاسپین خواهد آمد و از اینجا به طور ریلی از کشور ما  عبور خواهد کرد.

معاون وزیر راه افزود: از شش کریدور شمال – جنوب یعنی دو کریدور در شرق دریای خزر، دو کریدور در میان دریای خزر و دو کریدور در غرب دریای خزر، مسیر بندر کاسپین، چهارمین کریدوری بود که در مسیر شمال جنوب بین کشورهای شمال ایران و جنوب ایران برقرار شد و یک گام مهم در افزایش مزیت رقابتی جمهوری اسلامی ایران به حساب می‌آید.

صالحی درباره ویژگی‌های این مسیر گفت: قاعدتاً با این افتتاح،‌ مسیر بارهای روسیه که از مسیر دریای سیاه، دریای سرخ و اقیانوس هند به سمت هند حرکت می‌کرد را می‌توانیم از این مسیر حمل بکنیم و از مسیر حدود ۵۰ روزه به مسیر زیر ۲۰ روز یعنی حدود یک سوم ان‌شاءلله کاهش بدهیم.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران در پایان گفت: با توجه به ظرفیت موجود در بندر کاسپین که حدود ۲.۵ میلیون تن است، می‌توان بخش عمده بار را به‌صورت ریلی حمل کرد که در صورت افزایش ظرفیت این بندر، می‌توانیم تا هشت میلیون تن کالا را حمل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

شرکت بازرگانی بین المللی پارس پگاه تجارت فعالیت اقتصادی خود را در قالب برگزاری نمایشگاه ها و همایش های متعدد بین المللی با تمرکز بر کشورهای CIS و اوراسیا بویژه روسیه، اوکراین، جمهوری آذربایجان، ترکمنستان، ارمنستان و… در سال 1368 شروع و تاکنون بیش از 300 نمایشگاه اختصاصی تخصصی و بین المللی و اعزام هیئت ها با پلتفرم های تجاری و سرمایه گذاری با حضور سازمان ها کمپانی ها و سرمایه گذاران این کشور ها برگزار نموده است.

1403 © تمامی حقوق وبسایت متعلق به شرکت پارس پگاه تجارت است.